محل تبلیغات شما

با یه ادم تحصیلکرده و دنیادیده و خودساخته و دارا و صحبت کردم! پرسیدم به نظرت تقصیر تحریم هاست که شرایط زندگی برای مردم سخته؟؟؟ یه کم جا خورد. شاید برای اولین بار این سوال براش پیش اومد که خب !! تقصیر چیه که شرایطمون اینهمه سخته؟؟؟؟ بعد خیلی اروم و یواشکی مثل محصلی که درس نخونده پای تابلو ایستاده (دهه شصتیا میدونن چی میگم) زمزمه ای کرد که خب بی تاثیر نیست !! گفتمش: نه اصلا. خیال کن کل دنیا ایرانه و اصلا کشور دیگه ای وجود نداره . مگه آیه نازل شده که ما باید همه چی وارد کنیم؟ ما که نفت و زمین و سنگ و معدن و یه صنعت نسبی و اینهمه نیروی انسانی بیکار داریم!! مگه اندونزی مای چی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ واردات؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یا صادرات؟؟؟؟؟؟؟؟ یا "تولید سرانه بالا"؟؟  اینقده این فرهنگِ وارداتی رو رسوخ دادن توی مغزهامون که همه چی رو به تحریم ربط میدیم؟؟؟؟؟؟ خب اگه فقط کافیه صنعت ساخت و ساز خونه رو توی ایران رونق بدن!! صنعتی که برای انجامش نیاز به نوک سوزن واردات نداریم . از آهن و میلگرد و سیمان و گچ و سرامیک و کاشی و آلومیونوم و پوکه و ایزوگام و شیشه و شیرآلات و سیم برق و کلید پریز و درب و پنجره و هرچی که فکر کنی. خودمون داریم نه؟؟؟؟ اگه خب به اینهمه بیابون خدا رو اطراف شهر ها تقسیم کنن بین مردم هر 3 نفر مرتبط به هم رو یه 250 متری بدن پولشم بگیرن خورد خورد . بگن خودتون بسازین که دست دلال و تعاون و کوفت و زهرمار که ی کن باش کوتاه بشه . خب نیاز به اونهمه مواد اولیه میره بالا بعد کسی که خودش پول داشته باشه ببیینه اینهمه نیاز هست . خودش تولید میکنه دولتم لازم نیست یکسره زور بزنه . که یه با وام و کوفت و زهر مار بخاد بازار مسکن رو رونق بده. وای از این پیر های بی تدبیری که شدن معمار اقتصاد و فرهنگ. وای از این جامعه ای که معیار انتخاباتشون آزادی حجاب و رفتن دخترها به ورزشگاه و ایناس. بعد انتظار تباث اقتصادی دارند واااااااااااای خدای من

پ ن : جوون ها خرم شهر رو ازاد کردند. یادتون باشه اگه دست پیرمردهای با تجربه بود میگفتند بریم یه خرمشهر وارد کنیم خب. اشکال نداره . هان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پ ن : آهای ایرانیها "خونتون" کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پ ن : لعنت به مختر پول  که همه چیز رو پولی کرده. حتی رای هارو حتی ازدواج ها رو حتی عشق ها رو حتی کار هارو حتی حتی حتی نفسها رو خون ها رو . و بدتر که "وارداتی" اه

پ ن : ایران فقط یه راه داره   "خودِ خودسازی" خلاص. گور پدر همه ی دنیا . میخام سر به تن اول تا اخرشون نباشه . زنده باد ایران .

پ ن : هر کی فقط یه بار تاریخ کارایی که آمریکا با ایران کرده رو بخونه از منابع خارجی فقط یه بار کتاب اسناد . سفارت آمریکا در ایران رو بخونه فقط یه بار   میفهمه "امریکا پِیِ منافع خودشه و اسراعیل. نه رفاه مردم ایران اخه چرا اینهمه آدمایی داریم که  خورشید به این تابانی رو کورکورانه نمی بینند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//"  خلاص.

پ ن : لعنت به مخترع پول . لعنت لعنت لعنت .

پ ن : اینجا شهر من آغوش گشوده

دِربی نه ... دَر بی کلاسیکو

من چشمهایش را بست و به آرامی اندیشید

در تفنگ رفاه ، باید تیر تولید و اشتغال گذاشت ...

رو ,یه ,ن ,خب ,ها ,فقط ,پ ن ,فقط یه ,یه بار ,ها رو ,از این

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها